hookPrávník Petr Banning má na svoji rodinu málo času. Prošvihne dokonce i důležitý baseballový zápas svého syna.

Na přemlouvání své ženy Moiry si vezme pár dnů volna a odletí s rodinou do Londýna, navštívit babičku Wendy. Petrovy děti Jack a Maggie jsou uneseny pirátským kapitánem Hookem do země Nezemě. Petr cítí, že přišel o děti proto, že je zanedbával, ale neví co má dělat. V noci ho navštíví malá víla Zvoněnka Zvonivá a připomene mu, že jako malý kluk býval Petrem Panem a vedl v zemi Nazemi partu ztracených chlapců. Dokázal tehdy v souboji porazit zlého kapitána Hooka.

Víla Petra odnese do země Nezemě. Ztracení chlapci ho nepoznávají, stejně jako jeho vlastní děti, které podlehly kouzlu kapitána Hooka. Petr se snaží upamatovat se na své dětství a znovu nalézt ztracenou schopnost létat. Hook mu na to dává tři dny. Pak s ním vybojuje rozhodující duel. Petr s pomocí ztracených chlapců dokáže znovu létat a před udivenými zraky pirátů a svých dětí Hooka porazí v lítém šermířském souboji. Petr se vrací s dětmi do reálného světa a slibuje jim, že už na ně bude mít vždycky čas.

Režie: Steven Spielberg
Hrají: Dustin Hoffman, Robin Williams, Julia Roberts, Bob Hoskins, Maggie Smith, Caroline Goodall, Laurel Cronin, Phil Collins, Dante Basco, James Madio, Kelly Rowan, Don S. Davis, Carrie Fisher, George Lucas, Bruce Mahler, Gwyneth Paltrow, Tony Burton, Glenn Close
Ukaž to ostatním...
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter