Nezařazené

Nepřítel před branami

Nepřítel před branami17. července roku 1942 začala jedna z největších bitev II. světové války. Bojovalo se o průmyslové město na Volze, tehdejší Stalingrad a velení obou armád – sovětské i německé – si byla vědoma, že právě zde se rozhodne o konečném vítězství.

Příběh, inspirovaný stejnojmennou knihou amerického historika Williama Craiga, líčí – v dramatickém rámci krvavého válečného střetu – souboj ruského ostřelovače Vasilije Zajceva s německým rozvědčíkem majorem Konigem. Ten dostal za úkol zlikvidovat vojáka z Uralu, který má pro sovětskou válečnou propagandu nesmírnou cenu. Jeho nadřízený Danilov z něj doslova “stvořil” zářivý prototyp skromného, prostého a přitom neohroženého hrdiny, schopného bez zaváhání položit život za vlast. Netuší, že si tím také postavil do cesty soka v lásce. Německá strana věří a doufá, že smrt Vasilije by alespon na čas ochromila bojeschopnost rudoarmějců u Stalingradu.

Režie: Jean-Jacques Annaud
Hrají: Jude Law, Rachel Weisz, Bob Hoskins, Joseph Fiennes, Ed Harris, Ron Perlman, Ivan Shvedoff, Hans Martin Stier, Robert Stadlober, Marc Bischoff, Tom Wlaschiha, Birol Ünel
Ukaž to ostatním...
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter