Nezařazené

Poslední Mohykán

mohykanFilmaři již několikrát zvolili za předlohu svých filmů pentalogii spisovatele Jamese Fenimora Coopera o dobrodružstvích bílého lovce, přezdívaného Sokolí Oko a jeho indiánských přátel v době bojů Francouzů a Angličanů o nová území v Severní Americe. Nejslavnější se stala kniha první – Poslední Mohykán.

Sokolí Oko spolu s posledními potomky z kmene Mohykánů – Čingačgůkem a jeho synem Unkasem – pomáhají anglické posádce bránit jednu z pevností. Znepřátelené strany využívají pro své cíle indiánské bojovníky.

Huron Magua, který bojuje se svými muži po boku Francouzů, přísahal veliteli dobývané pevnosti pomstu za vyvraždění své rodiny. Po podpisu kapitulace se rozhodne vyprovokovat střetnutí s odcházejícími britskými jednotkami, při němž velitele zabije a jeho dvě dcery – Coru a Alici – odvede do své vesnice. Sokolí Oko nemíní nechat ve spárech primitivního indiána dívky, jejichž čest se zavázal ochránit. Navíc ke Coře cítí víc, než jen přátelství a rovněž Unkasovi není Alice lhostejná.

Režie: Michael Mann
Hrají: Daniel Day-Lewis, Madeleine Stowe, Russell Means, Eric Schweig, Jodhi May, Steven Waddington, Wes Studi, Maurice Roëves, Patrice Chéreau, Terry Kinney, Pete Postlethwaite
Ukaž to ostatním...
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter